YL

Esenciální oleje Young Living

whatsnew_seedtoseal_2015

Mé první setkání s esenciálními oleji terapeutické kvality proběhlo na podzim roku 2013.  Seznámila mne s nimi moje přítelkyně Edina. Edina je úžasná a velice tvůrčí žena. Preferuje zdravý styl života, živou stravu a přírodní kosmetiku. Před nějakou dobou začala vyrábět vlastní krémy a balzámy, při jejichž výrobě se nechává inspirovat pradávnými recepturami a vlastní intuicí. Její  krémy a balzámy jsou jako starodávná rozkvetlá zahrada. Zanechávají v člověku pocit štěstí, klidu a radosti, jsou jako vzácná chvíle, kterou chceme prožívat co nejdéle. Tuto jedinečnost propůjčují Edininým balzámům spagyrické extrakty a kapky esenciálních olejů, které nás rozzáří zvenku a harmonizují zevnitř.

V roce 2014 jsem se stala nezávislým distributorem těchto jedinečných esencí a s neskrývaným nadšením mohu říci, že esenciální oleje terapeutické kvality Young Living jsou tím nejlepším z přírody, s čím jsem se dosud setkala. Filozofii výroby těchto esenciálních olejů nejlépe vystihuje způsob zpracování bylin “seed to seal“, česky bych to přeložila takto: “od zasetí po uzávěr“. Firma tak má kontrolu nad výrobou olejů od výběru semínek až po distribuci a garantuje tu nejvyšší kvalitu. Bylinky jsou pěstovány v panenské přírodě, na plantážích několika světadílů, daleko od měst a silnic. Lidé je sklízejí v době, kdy nadzemní části rostlin obsahují nejvíce cenných látek. V bezprostřední blízkosti plantáží jsou destilérky, kde se z rostlin parou při nízkých teplotách a tlaku destilují živé esence, obsahující ty nejcennější látky z rostlin. Tlak a destilace se u jednotlivých rostlin liší, některé se destilují 20 minut, jiné dva dny. Pokud laboratorní rozbor odhalí tu sebemenší odchylku od žádaného složení, olej není puštěn dále do procesu.

Esenciální oleje byly známy již v pradávných dobách.  Nacházejí je archeologové v hrobkách faraónů, kde tyto esence, kdysi dávno ceněné více než zlato, přečkaly v pečlivě uzavřených nádobách až do dnešních časů. Používala je Kleopatra, používali je duchovní mistři, oleje měly své nezastupitelné místo při různých obřadech a rituálech. Již tisíce let před námi byly známy jejich, nebojme se říci, zázračné účinky na lidské tělo, a to jak na fyzické, tak na spirituální úrovni.

01

Esenciální oleje jsou těkavé látky, pokud necháme lahvičku s olejem otevřenou, za pár dní bude prázdná. Kápneme-li na papír kapku jedlého oleje a vedle kapku esenciálního oleje, druhý den zůstane na papíře pouze skvrna po jedlém oleji. Ten esenciální beze zbytku vyprchá. Esenciální oleje mají tu úžasnou vlastnost, že nejdéle 12 minut po nanesení na pokožku se dostanou do krve a velice rychle pak ke všem buňkám v těle. Totéž platí o inhalaci. Další jedinečnou vlastností těchto živých olejů je jejich vlastní inteligence. Jakmile se dostanou do těla, soustředí se tam, kde je tělo nejvíce potřebuje a ihned začínají s čištěním a regenerací. A to jak na fyzické, tak na energetické  úrovni. Díky maličkým molekulám se esence dostanou do každé buňky. Na buněčné úrovni pak působí komplexně, což mnohé nadšence utvrzuje v přesvědčení, že živé esenciální oleje dokáží opravit i chyby v DNA.

Zakladatel firmy doktor Gary Young má vizi, že esenciální oleje se dostanou do všech domácností. Garyho vize je úžasná a kdo se setká s těmito esencemi celistvosti a objeví jejich jedinečnost, ten také pochopí jeho úsilí a snahu vrátit lidstvu jeden z obrovských darů přírody, po mnoho století opomíjený a nyní vstávající z popela, dar, který nás dokáže opět přivést k sobě, k naší podstatě, dokáže zharmonizovat naše tělo i naši duši a dovést nás opět k vnitřnímu klidu a k radosti.

02  03  04